جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

تغيير رنگ زعيم: ديروز و امروز

  گلدفيش‌ها موقع تولد تا رسيدن به سن بلوغ رنگ ثابتي ندارند و ممكن است رنگ و طرح شان عوض شود. حتي ماهي‌هاي بالغ هم بسته به شرايط طبيعي زيست و غذايي كه مصرف مي‌كنند دچار درجات خفيف تغيير رنگ مي‌شوند و به همين خاطر است كه غذاهاي صنعتي شركت‌هاي معروفي مثل «تترا» از موادي استفاده مي‌كنند كه به گفته خودشان رنگ قرمز ماهي را بهتر مي‌كند.

  وقتي زعيم را خريدم يك ني‌ني گلدفيش چشم تلسكوپي سياه بود، آن‌قدر سياه كه اسمشان را گذاشته‌اند «بلك مور» (سياه‌زنگي) و ما زغال صدايش مي‌كرديم. اصلن به خاطر رنگ سياهش عاشقش شدم و دلم مي‌خواست از اين ماهي سياه كوچولو هم در آكواريومم داشته باشم.

  همان‌طور كه قبلن گفتم در آكواريوم من - در حال حاضر - چهار گلدفيش بالغ معمولي طلايي‌-نارنجي زندگي مي‌كنند، يك لجن‌خور سيبيلوي گردن‌كلفت كه خالخالي صدايش مي‌كنم، و دوتا بچه ماهي:‌زعيم و سيمين.

  اما زعيم در اثر همجواري با اين ماهي‌هاي طلايي، شايد هم به خاطر مصرف غذاهاي شركت تترا، يا به هر دليل ژنتيكي و طبيعي ديگر رنگ سياه خودش را كامل از دست داد و حالا نارنجي‌تر از بقيه ماهي‌ها شده. حتي كره‌ي برجسته‌ي چشمهايش هم حالا كمرنگ شده و به نارنجي مي‌گرايد. عكس‌هاي قبل و بعدِ زعيم را ببينيد و خودتان قضاوت كنيد:  و زعيم امروز اين شكلي است:
  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 15 شهريور 1391
  منبع
  برچسب ها : زعيم ,سياه ,ماهي ,خاطر ,
  تغيير رنگ زعيم: ديروز و امروز

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر